Obsah webu

Vítáme Vás na našich stránkách, které slouží jako prezentace našeho klubu vojenské historie a současně i našeho muzea čs. opevnění. Ve snaze učinit web přehlednější uvádíme následující orientační přehled odkazů vlevo, spolu s jejich stručným obsahem. Doufáme, že se Vám budou líbit a že si zde najdou své jak ostřílený "fajnšmekr" z oboru bunkrologie nebo vojenské historie, tak třeba i úplný a kolemjdoucí laik... :-)

Novinky na stránkách:

Archiv
4. 7. 2015Aktualizována otevírací doba muzea. 18. Pěší pluk stále aktivní!
12. 6. 2013Aktualizovány stránky Kdo jsme a Členové. Ve Fotogalerii přidány 4 akce z roku 2012 a přidána záložka Průzkumy opevnění. Zde doplněny fotografie ze dvou průzkumů na Šumavě v roce 2011.
7. 6. 2013V části Muzeum opevnění přidána stránka Naučná stezka. Dále přidáno několik článků o nás v sekci Z médií.
22. 4. 2013Na stránce Rekonstrukce přidán článek o skutečném stavu vybavení lehkého opevnění na podzim 1938 dle archivních dokumentů.

 

O našem klubu

Kdo jsme

Stručný souhrn toho, čím se náš klub zabývá a co můžeme nabídnout.

Členové

Stránka se seznamem členů našeho klubu.

Deník

Všechny akce a činnosti našeho spolku chronologicky seřazené. Výjimku tvoří datumy, týkající se našeho muzea opevnění (rekonstrukce, návštěvní dny, aj.). Těmto informacím je věnována samostatná sekce, viz níže.

Kontakt

Pokud nás chcete kontaktovat, tak zde najdete ideální a nejvhodnější možnosti.

Ostatní

Články

Informace, které nám připadají zajímavé a jinam se nevešly. Momentálně zde naleznete vzpomínky plzeňského pamětníka na události v roce 1938 a v době květnového povstání 1945.

Fotogalerie

Souhrn fotografií z celého našeho webu přehledně a na jednom místě.

Z médií

Sem čas od času dáváme odkazy na články, reportáže, pořady nebo výstřižky z novin, které se týkají buď přímo našeho klubu, akcí, kterých se účastníme nebo pořádáme, popř. jsou jinak zajímavé.

Odkazy

Odkazy na subjekty, se kterými spolupracujeme, kolegy z dalších KVH, nebo jiné zajímavé stránky s podobnou tématikou.

Muzeum čs. opevnění "U Viaduktu" ve Stříbře

Co uvidíte

Základní orientační přehled toho, co spatří a zažije návštěvník na našem muzeu nebo v jeho okolí. Stránka určená pře- devším laikům.

č. 55,
typ A-160 š.

Podrobné informace o pevnostním muzeu: základní údaje, zajímavosti, dobové dokumenty a fotografie, vzpomínky pamětníků. Přehled rekonstrukčních prací.

č. 29,
typ A-120

PŘIPRAVUJEME Podrobné informace o druhém objektu muzea.

Otevírací doba

Průběžně aktualizované termíny otevření a jak se k nám dostanete.

Historie

PŘIPRAVUJEME Historie spjatá s čs. opevněním u Stříbra a se vznikem našeho muzea.

Rekonstrukce

Tématická pojednání o tom, jak jsme postupovali a co všechno taková rekonstrukce opevnění obnáší. Laickým návštěvníkům pro představu, kolegům z jiných muzeí třeba pro inspiraci.

Naučná stezka

Pár informací o vznikající rozsáhlé naučné stezce o lehkém opevnění na Stříbrsku, na které spolupracujeme s dalšími místními kolegy.


KVH 18. pěší pluk Plzeň

2008 - 2022